DOPRAVÁČIK A NÁVŠTEVA HASIČSKEJ STANICE V HLOHOVCI

19.02.2019 06:32

Dopraváčik maskot nášho interného dopravného projektu pripravil pre deti v mesiaci február zaujímavé aktivity z oblasti záchranných zložiek. Okrem hrových aktivít v rámci edukačného procesu pripravil pre nás exkurziu do Hasičskej stanice v Hlohovci.

Dňa 07.02. 2019 deti z triedy mravčekov, lienok a kobyliek navštívili Hasičskú stanicu v Hlohovci. Počas cesty k hasičom deti už začínali snívať svoj detský sen byť hasičom. Po príchode deti neskrývali nadšenie. Ujovia hasiči na tvárach detí ihneď vykúzlili údiv. Po milom privítaní hasičmi sme sa rozdelili do dvoch skupín a postupne sme si spolu s hasičmi poprehliadali hasičskú techniku. To bolo radosti, keď sa mohli pokochať a vyskúšať si ich techniku, hasičské automobily, hasičský čln, alebo rôzne časti výbavy hasičov, ktorí im rozprávali o dôležitosti ich práce a dovolili deťom, aby si vyskúšali prilbu, aj „šoférovanie“ v hasičskej kabíne.

Ďalej nám ukázali o ich  ochranné oblečenie, ktoré používajú pri rôznych zásahoch.

Na záver sa spoločne odfotili a museli sa s hasičmi rozlúčiť, lebo hasičov nesmie nikto zdržiavať, aby mohli v prípade núdze pomáhať každému, kto pomoc potrebuje. Na koniec prehliadky nám hasiči darovali veľmi peknú omaľovánku s témou o hasičoch. Odchádzali sme plní nových vedomostí a zážitkov. Aspoň na chvíľu sa deťom podarilo si splniť svoj detský sen.

Tiesňovú linku 150 a jej účel pozná každý z nich.

 

...„Pozor z cesty,

pozor z cesty,

kdesi horí dom,

uvoľnite rýchlo cestu

našim hasičom...“