Exkurzia v mestskej knižnici- Marec mesiac knihy

20.03.2018 20:39

„ V knižnici je veľa kníh, požičiam si jednu z nich...“

Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou.
Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Prečo si mesiac knihy pripomíname práve v marci? 
Marec - mesiac knihy bol prvýkrát v bývalom Československu vyhlásený v roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu a ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihy.

 

Dňa 15.03. 2018 deti z triedy kobyliek a včielok navštívili Mestskú knižnicu v Hlohovci v rámci témy týždňa- Marec mesiac knihy. V mestskej knižnici diskutovali so zamestnankyňou knižnice o knihách. Prezentovali svoje vedomosti o vzniku knihy, kto je  autorom, ilustrátorom  a zároveň sa dozvedeli veľa nového, prečo je kniha hranatá, prečo je práve mesiac marec mesiacom knihy. Vypočuli si detský príbeh „Matej Kniha“ a následne si prezreli nové encyklopédie a detské obrázkové knihy. S veľkým záujmom a nadšením si pozreli i knižnicu na poschodí, kde sa nachádza oddelenie pre dospelých. Na záver si požičali knižky, ktoré prídu vrátiť do knižnice opäť v nasledujúcom  mesiaci, pretože  knižnicu navštevujú systematicky každý mesiac.

Mestskú knižnicu navštívia dňa 21.03. i mladšie deti z triedy mravčekov a lienok.