ŠARKANIÁDA

08.10.2018 19:41

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb,

dozrievajúcich plodov, ale aj zmien počasia.

 

Umožňuje nám realizovať s deťmi kreatívne hrové aktivity priamo v prírodnom prostredí. Jednou z nich je i „Šarkaniáda“, na ktorú sa deti veľmi tešia.  V škole, ale i doma si zhotovili  pestrofarebných  šarkanov, ktoré budú zdobiť jesennú oblohu.

Dňa 4.10. sme zahájili spoluprácu so ZŠ s MŠ na  Koperníkovej ulici v Hlohovci,    veľmi peknou akciou  „Šarkaniádou“,  ktorá sa uskutočnila za veľmi priaznivého počasia s príjemným vetríkom. V areáli ihriska základnej školy, deti z triedy  včielok aktívne a s radosťou behali so svojimi šarkanmi s vetrom opreteky.  Spolu s nimi sa tešili i prváci  zo základnej školy počas prestávky,  ako aj deti z materskej školy, ktorá je súčasťou  základnej školy, ktoré nás prišli povzbudiť. Čaro jesene dokázali deti oceniť pohľadom  na lietajúcich šarkanov, ktoré brázdili na oblohe a vietor ich unášal k výšinám.

Deti si odniesli z aktivity veľa zážitkyou, ktoré v nich zanechali príjemné dojmy, pocity a nezabudnuteľné chvíle. Tieto zážitky, či pocity vyjadrili v materskej škole rôznymi výrazovými prostriedkami.

Jeseň je veľmi zaujímavé ročné obdobie so svojskou atmosférou a postačí,

 ak sa na ňu pozrieme zblízka a zistíme, že je to naozaj tak.