OZNAMY:

 

Zber papiera

V týždni od 07.10. do 11.10. 2019 bude v našej materskej škole prebiehať ZBER PAPIERA. Výnos zo zberu papiera bude použitý účelovo pre deti. PODPORTE NIELEN SVOJU MATERSKÚ ŠKOLU, ALE PRISPEJTE AJ K RECYKLÁCII PAPIERA A OCHRANE ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA.

 

MICHALSKÝ JARMOK V HLOHOVCI

Skvelú jarmočnú atmosféru v našom meste , remeselné výrobky, ručne vyrábané produkty sprostredkujeme  deťom dňa 27.09. 2019  návštevou tradičného „Michalského jarmoku“. Zážitkovým učením priblížime deťom svet ľudových remesiel a tradícií v našom regióne.

 

NÁVŠTEVA HLOHOVECKÉHO ZÁMKU

V rámci  podujatia „Dni európskeho kultúrneho dedičstva“ navštívime s deťmi z triedy lienok, kobyliek a včielok dňa 25.09. 2019 formou turistickej vychádzky „Hlohovský zámok“.  Deti si budú môcť pozrieť bezplatnou prehliadkou „Hlohovský zámok“. Cieľom akcie je zvyšovať povedomie o kultúrnom dedičstve ,  o potrebe chrániť ho a podporovať toleranciu voči iným kultúram

 

MILÍ RODIČIA !

Materská škola organizuje dňa 26.09. 2019 od 15,00 hodiny brigádu na školskom dvore. Cieľom brigády bude  - sadenie okrasných drevín na školskom dvore  materskej školy. Prosíme Vás o spoluprácu a účasť na brigáde.  Prineste si so sebou podľa možnost rýľ a krhlu. Vopred ďakujeme za účasť, prispejete skrášľovaniu školského dvora našej materskej školy!

 

DIvadlo na hojdačke

Dňa 26.09. 2019 navštívi našu materskú školu divadlo NA HOJDAČKE  zo Žiliny s divadelným predstavením „STRAŠIAK TOMÁŠ“.

Strašiak z poľa sa jedného dňa rozhodne, že už nechce ďalej strašiť a pôjde spoznávať svet. Čo ho tam však čaká, vôbec netuší… Na ceste do mesta stretne pestrú spleť postavičiek. Okrem dopravnej výchovy sa dej  zaoberá aj témou odhodených hračiek. V predstavení sú pesničky s výchovnými podtextami, nadväzuje tiež na dynamickú spoluprácu s deťmi, aby si odniesli aktívny zážitok…

 

28. september je vyhláseným Dňom mlieka.

Naša materská škola bude realizovať v rámci  projektu Svetový deň mlieka v školách rôzne aktivity. V rámci Svetovému dňa mlieka v školách sa zúčastníme / kobylky a včielky/ dňa 24.09. 2019 exkurzie do družstva v Sasinkove. Vyberáme 2 € na dopravu.

Bližšie informácie ohľadom exkurzie Vám poskytnú triedne učiteľky.

 

RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

Vážený rodičia, pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 5 septembra 2019 v pavilóne č. 4 o 16,00 hod. Prosíme Vás, aby ste sa na rodičovskom združení zúčastnili! Rodičovské združenie nie je určené pre deti! Ďakujeme za pozozumenie a tešíme sa na vašu účasť.

 

Kladenie vencov

Pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania sa deti z triedy včielok zúčastnia dňa 02.09. 2019 na pietnom akte kladenia vencov  na Námestí sv. Michala v Hlohovci.

 

Slávnostné otvorenie nového školského roka

 
Dňa 02.09.2019 sa opäť po letných úrázdninách otvorili brány škôl. I naša materskeá škola "Margarétka" slávnostne privítala deti zákonných zástupcov a rodinných príslušníkov, pretože sa oficiálne začal nový školský rok 2019/2020.
"Deťom treba venovať najväčšiu starostlivosť, 
lebo sú darom a klenotom, 
ktorý sa nedá s ničím porovnať."
J. A. Komenský

 

DO POZORNOSTI !

Oznamujeme zákonným zástupcom, ktorých deti budú navštevovať naše Elokované pracovisko Vinohradská 7, Hlohovec, v mesiaci august 2018, aby priniesli deťom:   VŠETKY VECI PODPÍSANÉ! 

  • papuče, nie šľapky,
  • posteľnú bielizeň, aj plachtu,
  • pyžamo,
  • detský uterák, 
  • hrebeň,
  • náhradné oblečenie a obuv na školský dvor,
  • náhradné spodné prádlo- slipy, /nohavičky/.

                                                                                     Ďakujeme